محل تبلیغات شما

مقابل رفتار بد دیگران چه واکنشی نشان دهیم؟

علت بسیاری از تعت بی‌اهمیت و پیش‌پاافتاده، نوع گفتار نامناسب است. حکیمی گفته است: زبان خوش مار را از سوراخش بیرون می‌کشد.» به نظر این‌طور نیست؟ یک‌بار این امتحان کنید. دفعه بعد اگر کسی با عصبانیت حرفی به شما زد، بسیار ملایم و مهربان جوابش را بدهید. شاید آن شخص نگرش خود را عوض نکند، اما مطمئناً صدایش را ملایم‌تر خواهد نمود.

سؤالی که باید از خود بپرسیم: آیا به نظر دوستان و اطرافیانم من از کاه، کوه می‌سازم؟»

اگر من یک چکش باشم… 

باید قبول کنیم، برخی افراد به خاطر نوع شخصیتشان، دوست دارند همیشه از یک چکش استفاده کنند. خود من زمانی که احساس می‌کنم رفتارم افراطی شده، به این چهاراصل بنیادی پناه می‌برم:

تصویر کلی 

مرد میان‌سالی وارد یک اغذیه‌فروشی شد و مستقیم جلوی پیشخوان رفت و پرسید: ببخشید، شما برای درمان که چیزی دارید؟» صاحب مغازه بدون هیچ پرسشی، زیر پیشخوان رفت، یک بطری نوشیدنی بالا آورد و آن را جلوی صورت آن مرد محکم به زمین کوبید. مرد شگفت‌زده پرسید: هی، چکار می‌کنی؟» صاحب مغازه لبخندی زد و گفت: ترسیدید؟ حالا دیگر که نمی‌کنید». مرد پاسخ داد: من که که نمی‌کردم، برای همسرم که در ماشین که می‌کند، چیزی می‌خواستم!»

ناتوانایی یا ضعف در حل مسئله

خودباوری و راه های تقویت آن

مهارت کنترل استرس

که ,یک ,مرد ,پرسید ,» ,چکش ,مقابل رفتار ,یک چکش ,به نظر ,واکنشی نشان ,صاحب مغازه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آفره نبض احساس